דבר היושב ראש

חברים וחברות יקרים

ארגון נכי צה"ל הוקם בסתיו 1949 , כשנה לאחר הכרזת הקמת מדינת ישראל המציינת בעוד ימים ספורים שבעים שנה לעצמאותה. ההיסטוריה של ארגון נכי צה"ל שזורה בזו של המדינה, כגוף אחד הם. במהלך ההגנה על ביטחונה של המדינה, קלטנו את הנפגעים, את אלה שחירפו נפשם בשדה הקרב ואחרים שהיו בחזית ובעורף. הקמנו את בתי הלוחם, יצרנו עולם ומלואו עבור כל חבר בארגון. אני סבור שארגון נכי צה"ל הוא אחד הסמלים הבולטים של המדינה, המחשה ניצחת לניצחון הרוח, לחוסנה של החברה שלנו.

בגיליון הלוחם אנו מביאים ראיון חגיגי של שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לעיתון "הלוחם". השר, ידיד אמת של נכי צה"ל, גילה מיומו הראשון בתפקיד מחויבות לפעול לרווחת נכי צה"ל ועם מנכ"ל משרדו, אלוף במיל' אודי אדם, הוכיח זאת בעשייה של ממש.

לאחרונה רשמנו כמה פריצות דרך משמעותיות עבור ציבור חברי הארגון: תזכיר חוק הנכים, ההסדר החדש של הביטוח הסיעודי ועוד. המלאכה לא תמה ואתגרים רבים על הפרק. אני מאמין תמיד, כי שיח פורה הוא הדרך הטובה ביותר להגיע להישגים רבים ונוספים. הוכחנו זאת לא פעם. עם זאת, במידה ויתעורר הצורך, נפנה לסעד משפטי.

אנו שואפים כל העת לשפר את השירות שאנו מעניקים לכם, מקשיבים לרחשי הלב, ופועלים באופן מקצועי, אחראי ושקול, בכל עניין. מחובתנו לדרוש גם מגופי המדינה לא לקפוא על השמרים ולבחון דרכים למתן שירות טוב יותר. בחודשים הקרובים יבצע אגף השיקום במשרד הביטחון סקר שביעות רצון מקיף, בקרב 1,200 נכי צה"ל. הסקר אנונימי ואין לזהות את המשיבים. אשמח לשיתוף פעולה פורה עם עורכי הסקר, למען יצירת תמונה מהימנה של הנושאים הנבדקים.

בימים אלה יוצא הכרך האלקטרוני הראשון של מיזם מרגש, "סיפורי חיים של נכי צה"ל ומשפחותיהם", הכולל אסופה מרתקת של סיפורי חיים, פרי עטם של חברינו היקרים. יוזמה ברוכה זו, של צוות מתנדבים מבית הלוחם תל אביב, ראויה לציון. אני מוצא לנכון להרחיבה, כדי לתת ביטוי מוחשי להיסטוריה שלנו, לסיפורי הגבורה, ההשראה והמופת.

ברצוני לברך את חיילי ומפקדי צה"ל וכוחות הביטחון, שעושים ימים ולילות להבטחת ביטחוננו, ולשלוח ברכות החלמה מהירה לפצועים המאושפזים.

מאחל לכם ולבני ביתכם חג חירות כשר
ויום עצמאות שמח,


שלכם ולמענכם,