דלג לתוכן
תפריט

בראש החדשות

אירוע חלוקת הקולנעיות של חברת אפיקים אשר נערך בבית הלוחם תל אביב

7/2/2017

לפני מספר חודשים, בסיור מרגש שערכה אגודת הידידים של הארגון,לזוג ד"ר מרים ומר שלדון אדלסון, החליטו האורחים להעניק ל-160 מאותם גיבורות וגיבורים קלנועיות מיוחדות לאותם שישנו להם את היום יום, הקלנועיות האלה הם הרגליים שלהם, הם מה שמאפשר להם עכשיו לחצות מרחקים שעבור אנשים בריאים נראים רגילים אך עבורם כמעט בלתי אפשריים.

ביטוח סיעודי קבוצתי של ארגון נכי צה"ל

24/1/2017

ארגון נכי צה"ל פועל תקופה ארוכה בנושא והצליח לקבל החרגה ייחודית לנכי צה"ל חברי הארגון, שמשמעותה אישור עקרוני להמשיך את הפוליסה הסיעודית הקולקטיבית לנכי צה"ל, בכפוף להצגת מבנה אקטוארי ארוך טווח שיאושר על ידי הממונה.עד אז ועל מנת להבטיח המשך כיסוי ביטוחי לחברים המבוטחים, הגיע הארגון להסכמה עם המבטחת הנוכחית – הראל חברה לביטוח בע"מ, להאריך את תוקף הפוליסה הקיימת עד ליום 30.6.2017.

שופרו הקריטריונים בתכנית "מחיר למשתכן" כך שיטיבו עם נכי צה"ל

3/1/2017

אנחנו שמחים לבשר שלאחר פנייתנו לשר האוצר משה כחלון ולשר השיכון יואב גלנט הצלחנו לשפר את הקריטריונים בתכנית "מחיר למשתכן" כדי שיטיבו עם נכי צה"ל. מי שיזכו להיכנס להגרלה הם נכי צה"ל מעל חמישים אחוזי נכות

בית המשפט דחה עתירה נגד ארגון נכי צה"ל בעניין חשיפת מסמכים פנימיים

26/12/2016

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה ביום 25.12.16 את העתירה של דוד בן גיגי וגד רפן כנגד ארגון נכי צה"ל, ואת הטענות שטענו כנגד הארגון, ואף חייב אותם לשלם לארגון הוצאות משפט.

דו"ח של הכנסת קובע: בחירת העיר אשדוד להקמת בית לוחם – עומדת במתחם הסבירות

21/12/2016

החלטת ארגון נכי צה"ל להקים בית לוחם בעיר אשדוד התקבלה על ידי המוסדות המוסמכים לאחר שקילת שיקולים רלוונטיים ערכיים והיא עומדת במתחם הסבירות, בין היתר לאור כמות החברים הצפויה לפקוד את בית הלוחם - כך עולה מחוות דעת מקצועית שהזמין מרכז המחקר והמידע בכנסת לבקשת יו"ר הועדה לביקורת המדינה,

על הפרקט באולם הספורט עם שר הביטחון מר אביגדור ליברמן

18/12/2016

רוני גוזלן, בן 43, תושב מעלה אדומים, נפצע באורח קשה כאשר זינק על מחבל מתאבד בצומת הגבעה הצרפתית ביוני 2002. גוזלן, קטוע שתי רגליים, משתקם באמצעות השתתפות בקבוצת כדורסל כיסאות גלגלים של בית הלוחם ירושלים.

ראש הממשלה נתניהו פוגש את ס' הפצוע מסיירת מטכ"ל

18/12/2016

מפגש פסגה של סיירת מטכ"ל במסגרת מיזם "אתכם, בזכותכם!": ראש הממשלה בנימין נתניהו ו-ס', לוחם היחידה שאפילו פציעה קשה ברצועת עזה לא מנעה ממנו להגיע לתפקיד מסווג בקהילת המודיעין. מעורר השראה ובגדול

יום ההוקרה לפצועי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה צויין בטקס ממלכתי במעמד נשיא המדינה

16/12/2016

יום ההוקרה לפצועי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה צויין אתמול בשלל אירועים ברחבי המדינה ובראשם הטקס הממלכתי במעמד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין ויו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר.

כואב לי רצח,אבל אף אחד לא יודע

6/12/2016

המחשבה הראשונה שעברה בראשה של רס"ן אירה בנימוביץ' כשעלתה על מוקש ישן בגבול סוריה הייתה: האם אוכל ללכת על עקבים? מאז חלפו שנתיים, שבהן למדה לחיות בלי רגלה הימנית, עברה ניתוחים ושיקום ארוך וחזרה לעבודתה בצבא.

משולחן ההנהלה

בסתיו 1949, עת הקמתו של "ארגון נכי מלחמת השחרור", איש לא ידע ולא שיער עד כמה הגוף החדש שמשימתו הינה שיפור תנאי האשפוז של מאות פצועי צה"ל בבית החולים תל השומר, יהפוך במהרה לארגון נכי צה"ל וחשיבותו למדינה ולחברה תהינה למרכזית, חשובה ומשמעותית ביותר. מאז ועד היום, לא פסקה לרגע משימת ההגנה על בטחונה של המדינה. הדורות התחלפו, גם האיומים קיבלו פנים חדשות, אך אותה הקרבה, אומץ לב, רעות ואמונה בצדקת הדרך, מלווים אותנו עד היום. לצערי, בדרך ישנם נפגעים רבים אשר נושאים את הצלקות על גופם ובנפשם שנים על גבי שנים, כאילו הזמן עצר מלכת.

ארגון נכי צה"ל, שההיסטוריה של המדינה שזורה עמוק בנימיו, חרט על דגלו לפרוע את החוב המוסרי והערכי של המדינה והחברה כלפי אלה אשר נפגעו בעת שירותם, יהיו אשר יהיו הנסיבות. אנו לא קובעים את הקריטריונים ולא מחליטים מי זכאי ומי לא. אנחנו, בפשטות, נמצאים כאן עבורם. השירות הצבאי נמשך שלוש שנים, אבל רשת הביטחון של ארגון נכי צה"ל היא לכל החיים משימתנו היא לדאוג כי הגיבורים של אתמול, שהם גם הגיבורים של היום, ימשיכו להיות גם הגיבורים של מחר. קרא עוד >>>

גולשים יקרים, מאז הקמתו, פועל ארגון נכי צה"ל לשיפור זכויות הנכים בתחומים השונים, מלווה אותם בהליך השיקום ומעניק לחבריו, את המעטפת השיקומית הטובה ביותר שניתן.
הארגון פועל באמצעות המחוזות אשר משמשות כמרכזי קבלת קהל, העברת ידע, סיוע והכוונה לחברים וכן באמצעות בתי הלוחם אשר ייעודם להעניק מענה לצרכי כל החברים הבאים בשעריהם. בתי הלוחם נבנים מתוך ראיה רחבה המותאמת לכל הבאים בשעריהם, כך גם הציוד המתקדם, המתקנים המשוכללים ולא פחות מכך ההון האנושי המצוין שלנו. על מנת שהמענה יהיה מלא ככל שניתן, הקמנו אתר אינטרנט משודרג, יעיל נגיש וידידותי. כך נוכל להעביר, בכל עת, את כלל המידע הנחוץ לנכי צה"ל, לבני משפחותיהם ולאזרחי ישראל.

הקשר האישי עם נכי צה"ל מתבצע באופן תכוף באמצעות יושבי ראש המחוזות, עוזריהם, אנשי בתי הלוחם המסורים ודלתותינו תמיד פתוחות בפניכם. בראייתי, מהווה אתר האינטרנט, כמו גם עמוד הפייסבוק של הארגון, נדבך נוסף וחשוב בקשר זה. בעידן בו אנו חיים, ניתן לגשר על זמן ומרחק באמצעות הטכנולוגיה ובכך לקצר וליעל הליכים. אני רואה באתר האינטרנט של הארגון זירה חשובה ונוספת באמצעותה נוכל להעמיק את הקשר ולחזק אותו.
קרא עוד >>>מסעות שנתיים

מסע האופניים השנתי - נעים על גלגלים

ארגון נכי צה"ל בשיתוף מועצה אזורית אשכול שמחים להזמינכם כבכול שנה למסע האופניים השנתי בכבישי האזור. מסע אופניים על כבישים באזור חבל הבשור מסע אופניים שבא לציין את הקשר והאחדות בין כל סוגי הרוכבים מכל סוגי הקהילות יחד עם המגבלה בקהילה אופניים ככלי תחבורה המקשר ומגשר בין אנשים. בואו והצטרפו אלינו למסע האופניים המראה את הקשר ההדוק הזה

מסעות מורשת

המסעות מיועדים לנכי צה"ל ובני משפחתם, לוחמים בעבר ובהווה ובני משפחתם, ולכל אוהבי ארץ ישראל. המסעות אינם טיול אלא שילוב של הכרת הארץ ומורשת הקרב בעיקר של נכי צה"ל מפגש עם הציבור מהמקומות בהם אנו הולכים והבאת רוח ארגון נכי צה"ל לידיעתם וכמובן קבוצה שתומכת ונתמכת על ידי כל אחד מחבריה זה בזה.


פורומים

פורום צעירים

ארגון נכי צה"ל רואה חשיבות רבה להתאים את פעילויות לחבריו בכל הגילאים לפיכך הוקם מערך של רכזות צעירים אשר עוסקות בליווי, הכוונה וגיבוש פעילויות לנכי צה"ל בשנות העשרים והשלושים לחייהם. תחום הצעירים הוא התוסס ביותר בארגון ומשלב טיולים מאתגרים בישראל, משלחות לחו"ל, מופעים, הופעות, ערבי גיבוש, סדנאות ופעילויות רבות ומגוונות נוספות. רכזות הצעירים בבתי הלוחם נמצאות בקשר רציף והדוק עם החברים ודלתותיהן פתוחות לרווחה בכל יום ולכל עניין.

פורום תעסוקה

תעסוקת נכים היא משימה לא פשוטה איתה מתמודדים בלשכות התעסוקה בכלל ובמשהב"ט בפרט. מחוזות הארגון מנסים לקדם תעסוקה בקרב החברים שמשהב"ט לא מחויב להם עקב שיקומם בעבר. בנוסף לקשר שיש למחוזות עם מקומות עבודה וחברות כוח אדם, נעשה ניסיון לאגד משאבים ממוסדות שונים, על מנת לשפר את השירות שניתן לחברים במציאת מקום עבודה.