דלג לתוכן
תפריט

בראש החדשות

חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל: אין אכיפה של חוק העסקת נכי מלחמה

12/12/2017

חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל: אין אכיפה של חוק העסקת נכי מלחמה. קנס של 100 ₪ לא ישנה. צריך למנוע מחברות שלא מעסיקות נכים לגשת למכרזים נכה צה"ל נתי שקד: "תעסוקה היא הקנאביס הכי טוב".

סיפוריהם האישיים של נכי צה"ל הם סיפורי המולדת והמדינה, סיפורים של גבורה ואומץ

6/12/2017

"לתהליכי השיקום אין רגע דל וכחלק בלתי נפרד מכך מתקיימות פעילויות תחת קורת גג של מחוזות ארגון נכי צ"ל ובתי הלוחם הפזורים ברחבי הארץ. בשנים האחרונות, הורחבה הפעילות הארגונית בהיקפים שלא היו כמותם קודם לכן. השמירה על כבוד האדם ולצידה הרצון לחיות חיים נורמטיביים, עד כמה שאפשר

פרויקט "ילדי האומץ" - מחנה קיץ קנדה 2018 – תכף ממריאים...

1/12/2017

ממשיכים את ההצלחה וההתרגשות ומזמינים אתכם לקחת חלק בחוויה חד פעמית שהפכה למסורת רבת שנים בארגון נכי צה"ל יחד עם "בית הלוחם קנדה", בזכות ידידי אמת שלנו בקנדה- ליסה לוי וטובי פלברג ובהובלת מנכ"ל ארגון נכי צה"ל, תא"ל (מיל') חיים רונן.

צועדים ומצדיעים - במסגרת יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה

13/11/2017

במסגרת יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, אתם מוזמנים לצעוד איתנו בשביל ישראל ולהצדיע לפצועים. האירוע יתקיים ביום ה‘, 30/11/17 , י“ב כסלו תשע“ח

בית המשפט המחוזי בתל אביב מחק עתירה נגד הנהלת ארגון נכי צה"ל

1/11/2017

היום נערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב דיון בנוגע לעתירה של ארבעה חברי הועד הארצי ממחוז תל אביב כנגד יו"ר הארגון, חיים בר, מנכ"ל הארגון, יו"ר הועידה והועד הארצי וגזבר הארגון. בפסק הדין, החליט כב' השופט אליהו בכר, למחוק את העתירה.

"סובב טורקי" - רוכבים יחד. מנצחים יחד!

13/10/2017

בשעה 6:30 בדיוק, קצת אחרי שהשמש עלתה, ניתן האות ומקצה 40 ק"מ של סובב טורקי תל אביב יצא לדרך ובין אלפי הרוכבים, גם עשרות משתתפי חוגי האופניים של ארגון נכי צה"ל, באופני יד וטנדם. כך נראה השיא בשותפות המרגשת בין פצועי צה"ל לקפה עלית - טורקי, שהחל במחנה אימונים ברמת הגולן ונמשך עד רגע ההזנקה

משולחן ההנהלה

בסתיו 1949, עת הקמתו של "ארגון נכי מלחמת השחרור", איש לא ידע ולא שיער עד כמה הגוף החדש שמשימתו הינה שיפור תנאי האשפוז של מאות פצועי צה"ל בבית החולים תל השומר, יהפוך במהרה לארגון נכי צה"ל וחשיבותו למדינה ולחברה תהינה למרכזית, חשובה ומשמעותית ביותר. מאז ועד היום, לא פסקה לרגע משימת ההגנה על בטחונה של המדינה. הדורות התחלפו, גם האיומים קיבלו פנים חדשות, אך אותה הקרבה, אומץ לב, רעות ואמונה בצדקת הדרך, מלווים אותנו עד היום. לצערי, בדרך ישנם נפגעים רבים אשר נושאים את הצלקות על גופם ובנפשם שנים על גבי שנים, כאילו הזמן עצר מלכת.

ארגון נכי צה"ל, שההיסטוריה של המדינה שזורה עמוק בנימיו, חרט על דגלו לפרוע את החוב המוסרי והערכי של המדינה והחברה כלפי אלה אשר נפגעו בעת שירותם, יהיו אשר יהיו הנסיבות. אנו לא קובעים את הקריטריונים ולא מחליטים מי זכאי ומי לא. אנחנו, בפשטות, נמצאים כאן עבורם. השירות הצבאי נמשך שלוש שנים, אבל רשת הביטחון של ארגון נכי צה"ל היא לכל החיים משימתנו היא לדאוג כי הגיבורים של אתמול, שהם גם הגיבורים של היום, ימשיכו להיות גם הגיבורים של מחר. קרא עוד >>>

גולשים יקרים, מאז הקמתו, פועל ארגון נכי צה"ל לשיפור זכויות הנכים בתחומים השונים, מלווה אותם בהליך השיקום ומעניק לחבריו, את המעטפת השיקומית הטובה ביותר שניתן.
הארגון פועל באמצעות המחוזות אשר משמשות כמרכזי קבלת קהל, העברת ידע, סיוע והכוונה לחברים וכן באמצעות בתי הלוחם אשר ייעודם להעניק מענה לצרכי כל החברים הבאים בשעריהם. בתי הלוחם נבנים מתוך ראיה רחבה המותאמת לכל הבאים בשעריהם, כך גם הציוד המתקדם, המתקנים המשוכללים ולא פחות מכך ההון האנושי המצוין שלנו. על מנת שהמענה יהיה מלא ככל שניתן, הקמנו אתר אינטרנט משודרג, יעיל נגיש וידידותי. כך נוכל להעביר, בכל עת, את כלל המידע הנחוץ לנכי צה"ל, לבני משפחותיהם ולאזרחי ישראל.

הקשר האישי עם נכי צה"ל מתבצע באופן תכוף באמצעות יושבי ראש המחוזות, עוזריהם, אנשי בתי הלוחם המסורים ודלתותינו תמיד פתוחות בפניכם. בראייתי, מהווה אתר האינטרנט, כמו גם עמוד הפייסבוק של הארגון, נדבך נוסף וחשוב בקשר זה. בעידן בו אנו חיים, ניתן לגשר על זמן ומרחק באמצעות הטכנולוגיה ובכך לקצר וליעל הליכים. אני רואה באתר האינטרנט של הארגון זירה חשובה ונוספת באמצעותה נוכל להעמיק את הקשר ולחזק אותו.
קרא עוד >>>מסעות שנתיים

מסע האופניים השנתי - נעים על גלגלים

ארגון נכי צה"ל בשיתוף מועצה אזורית אשכול שמחים להזמינכם כבכול שנה למסע האופניים השנתי בכבישי האזור. מסע אופניים על כבישים באזור חבל הבשור מסע אופניים שבא לציין את הקשר והאחדות בין כל סוגי הרוכבים מכל סוגי הקהילות יחד עם המגבלה בקהילה אופניים ככלי תחבורה המקשר ומגשר בין אנשים. בואו והצטרפו אלינו למסע האופניים המראה את הקשר ההדוק הזה

מסעות מורשת

המסעות מיועדים לנכי צה"ל ובני משפחתם, לוחמים בעבר ובהווה ובני משפחתם, ולכל אוהבי ארץ ישראל. המסעות אינם טיול אלא שילוב של הכרת הארץ ומורשת הקרב בעיקר של נכי צה"ל מפגש עם הציבור מהמקומות בהם אנו הולכים והבאת רוח ארגון נכי צה"ל לידיעתם וכמובן קבוצה שתומכת ונתמכת על ידי כל אחד מחבריה זה בזה.


פורומים

פורום צעירים

ארגון נכי צה"ל רואה חשיבות רבה להתאים את פעילויות לחבריו בכל הגילאים לפיכך הוקם מערך של רכזות צעירים אשר עוסקות בליווי, הכוונה וגיבוש פעילויות לנכי צה"ל בשנות העשרים והשלושים לחייהם. תחום הצעירים הוא התוסס ביותר בארגון ומשלב טיולים מאתגרים בישראל, משלחות לחו"ל, מופעים, הופעות, ערבי גיבוש, סדנאות ופעילויות רבות ומגוונות נוספות. רכזות הצעירים בבתי הלוחם נמצאות בקשר רציף והדוק עם החברים ודלתותיהן פתוחות לרווחה בכל יום ולכל עניין.

פורום תעסוקה

תעסוקת נכים היא משימה לא פשוטה איתה מתמודדים בלשכות התעסוקה בכלל ובמשהב"ט בפרט. מחוזות הארגון מנסים לקדם תעסוקה בקרב החברים שמשהב"ט לא מחויב להם עקב שיקומם בעבר. בנוסף לקשר שיש למחוזות עם מקומות עבודה וחברות כוח אדם, נעשה ניסיון לאגד משאבים ממוסדות שונים, על מנת לשפר את השירות שניתן לחברים במציאת מקום עבודה.