דלג לתוכן
תפריט

בראש החדשות

נכי צה"ל כבשו את מרתון ברלין

2/10/2016

משלחת של 21 נכי צה"ל, מגיל 25 עד 73, שלא נתנו לפציעה שלהם למנוע עיסוק בספורט מאתגר ולכבוש עוד פסגה, השתתפו ביום ראשון האחרון במרתון ברלין בגרמניה.שמונה מהנכים עשו את המרחק המלא בריצה - 42 קילומטרים ו-195 מטרים. 13 האחרים, עשו את אותו מרחק עם אופני היד שלהם.

עבור ארגון נכי צה"ל, שמעון פרס ז"ל היה קודם כל ידיד אמת ושותף מלא לדרך

28/9/2016

יו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר: "אנו נפרדים היום מאיש גדול, שלא משנה כמה היה חשוב בארץ ובעולם, אצלנו היה כבן משפחה, קשוב לנכי צה"ל, נחוש לסייע, להטות אוזן קשבת ולהיות שם עבורם. אני, יחד עם יושבי ראש מחוזות הארגון, מרכינים ראש על לכתו ומבטיחים לשמר את מורשתו".

הסכם היסטורי בין משרד הביטחון לארגון נכי צה"ל מעגן בחקיקה את כלל ההטבות הניתנות לנכי צה"ל

27/9/2016

יו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר ומנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי אדם, חתמו היום על תזכיר חוק הנכים שיעגן לראשונה בחקיקה את כלל ההטבות הניתנות לנכי צה"ל. באירוע החתימה, במעמד שר הביטחון אביגדור ליברמן, אמר חיים בר: "הנושא שמונח על הפרק אינו כספי, אלא נמדד בערכים ובמוסר.

הועד הארצי אישר ברוב קולות את תזכיר חוק הנכים וההסכם הנלווה מול משרד הביטחון

13/9/2016

יום היסטורי וחשוב לארגון נכי צה"ל ולנכי צה"ל. הועד הארצי אישר ברוב קולות את תזכיר חוק הנכים וההסכם הנלווה מול משרד הביטחון! זכויות נכי צה"ל יעוגנו בחוק ואנו נמשיך לפעול יחד, כל חברי המחוזות, על מנת לשמר ולשפר את זכויות נכי צה"ל. צפו בדקות המרגשות מתוך הישיבה שנערכה בבית הלוחם בחיפה

קורס הכשרת הבוררים באוניברסיטת בר אילן בהסדר מיוחד לחברי ארגון נכי צה"ל

11/9/2016

קורס הכשרת בוררים בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר אילן נערך בשיתוף מרכז פישר – להכשרת בוררים בישראל ונבנה במיוחד עבור המגזר העסקי בישראל. הקורס מוצע לחברי ארגון נכי צה"ל בהנחה מיוחדת בהתאם להסדר המפורט בטפסי ההרשמה.

יו"ר ארגון נכי צה"ל מברך ההחלטה למתן הנחות משמעותיות בקרקעות מנהל מקרקעי ישראל לנכי צה"ל

6/9/2016

מועצת מקרקעי ישראל קיבלה את הצעת שרי הבינוי והאוצר להעניק הנחה של 70% לנכי צה"ל בדרגת 100% - בעת רכישת מגרש לבניית בית צמוד קרקע בשווי שני מיליון שקל. חיים בר, יו"ר ארגון נכי צה"ל, בירך על ההחלטה: "מדובר במהלך חשוב, משמעותי וערכי שהוביל שר השיכון והבינוי יואב גלנט".

שר האוצר וארגון נכי צה"ל סיכמו כי ההטבות שלהן זכאים נכי צה"ל לא יצומצמו

21/8/2016

אתר "דה מארקר" מדווח הבוקר כי בעקבות מגעים עם ארגון נכי צה"ל, החליט שר האוצר, משה כחלון לסגת מהמלצות גורן, ולאמץ את המתווה שעליו הוסכם במכתב המנכ"לים מסוף 2013 בין מנכ"ל משרד ראש הממשלה דאז, הראל לוקר; מנכ"ל משרד הביטחון דאז, אודי שני; ויו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר — הקובע כי כמעט כל המלצות גורן לא יאומצו.

"על המדינה להבטיח ביטוח חיים למשכנתא לנכי צה"ל"

6/7/2016

נציגי ארגון נכי צה"ל השתתפו הבוקר בישיבת ועדת הכספים, בראשות חה"כ משה גפני, שעסקה בנושא הקשיים בהשגת ביטוח חיים לנוטלי משכנתאות על-ידי נכי צה"ל ובעלי מוגבלויות אחרים. הישיבה התקיימה לאור בקשתו של יו"ר הארגון מח"כ גפני לקיים דיון דחוף בנושא.

הצעת הנישואים המפתיעה ללוחמת מג"ב שנפצעה בפיגוע

15/6/2016

להפתעה הזאת מאיה שמואל לא ציפתה. שחף גולן, בן זוגה, כרע ברך מול 1,800 משתתפים בכנס בטורונטו של אגודת הידידים המקומית של ארגון נכי צה"ל בקנדה, ושלף טבעת. מאיה אמרה כן, וסכר הדמעות נפרץ. "כולם ידעו ואפילו עשו חזרות", סיפרה לאחר מכן ל-.ynet

משולחן ההנהלה

בסתיו 1949, עת הקמתו של "ארגון נכי מלחמת השחרור", איש לא ידע ולא שיער עד כמה הגוף החדש שמשימתו הינה שיפור תנאי האשפוז של מאות פצועי צה"ל בבית החולים תל השומר, יהפוך במהרה לארגון נכי צה"ל וחשיבותו למדינה ולחברה תהינה למרכזית, חשובה ומשמעותית ביותר. מאז ועד היום, לא פסקה לרגע משימת ההגנה על בטחונה של המדינה. הדורות התחלפו, גם האיומים קיבלו פנים חדשות, אך אותה הקרבה, אומץ לב, רעות ואמונה בצדקת הדרך, מלווים אותנו עד היום. לצערי, בדרך ישנם נפגעים רבים אשר נושאים את הצלקות על גופם ובנפשם שנים על גבי שנים, כאילו הזמן עצר מלכת.

ארגון נכי צה"ל, שההיסטוריה של המדינה שזורה עמוק בנימיו, חרט על דגלו לפרוע את החוב המוסרי והערכי של המדינה והחברה כלפי אלה אשר נפגעו בעת שירותם, יהיו אשר יהיו הנסיבות. אנו לא קובעים את הקריטריונים ולא מחליטים מי זכאי ומי לא. אנחנו, בפשטות, נמצאים כאן עבורם. השירות הצבאי נמשך שלוש שנים, אבל רשת הביטחון של ארגון נכי צה"ל היא לכל החיים משימתנו היא לדאוג כי הגיבורים של אתמול, שהם גם הגיבורים של היום, ימשיכו להיות גם הגיבורים של מחר. קרא עוד >>>

גולשים יקרים, מאז הקמתו, פועל ארגון נכי צה"ל לשיפור זכויות הנכים בתחומים השונים, מלווה אותם בהליך השיקום ומעניק לחבריו, את המעטפת השיקומית הטובה ביותר שניתן.
הארגון פועל באמצעות המחוזות אשר משמשות כמרכזי קבלת קהל, העברת ידע, סיוע והכוונה לחברים וכן באמצעות בתי הלוחם אשר ייעודם להעניק מענה לצרכי כל החברים הבאים בשעריהם. בתי הלוחם נבנים מתוך ראיה רחבה המותאמת לכל הבאים בשעריהם, כך גם הציוד המתקדם, המתקנים המשוכללים ולא פחות מכך ההון האנושי המצוין שלנו. על מנת שהמענה יהיה מלא ככל שניתן, הקמנו אתר אינטרנט משודרג, יעיל נגיש וידידותי. כך נוכל להעביר, בכל עת, את כלל המידע הנחוץ לנכי צה"ל, לבני משפחותיהם ולאזרחי ישראל.

הקשר האישי עם נכי צה"ל מתבצע באופן תכוף באמצעות יושבי ראש המחוזות, עוזריהם, אנשי בתי הלוחם המסורים ודלתותינו תמיד פתוחות בפניכם. בראייתי, מהווה אתר האינטרנט, כמו גם עמוד הפייסבוק של הארגון, נדבך נוסף וחשוב בקשר זה. בעידן בו אנו חיים, ניתן לגשר על זמן ומרחק באמצעות הטכנולוגיה ובכך לקצר וליעל הליכים. אני רואה באתר האינטרנט של הארגון זירה חשובה ונוספת באמצעותה נוכל להעמיק את הקשר ולחזק אותו.
קרא עוד >>>מסעות שנתיים

מסע האופניים השנתי - נעים על גלגלים

ארגון נכי צה"ל בשיתוף מועצה אזורית אשכול שמחים להזמינכם כבכול שנה למסע האופניים השנתי בכבישי האזור. מסע אופניים על כבישים באזור חבל הבשור מסע אופניים שבא לציין את הקשר והאחדות בין כל סוגי הרוכבים מכל סוגי הקהילות יחד עם המגבלה בקהילה אופניים ככלי תחבורה המקשר ומגשר בין אנשים. בואו והצטרפו אלינו למסע האופניים המראה את הקשר ההדוק הזה

מסעות מורשת

המסעות מיועדים לנכי צה"ל ובני משפחתם, לוחמים בעבר ובהווה ובני משפחתם, ולכל אוהבי ארץ ישראל. המסעות אינם טיול אלא שילוב של הכרת הארץ ומורשת הקרב בעיקר של נכי צה"ל מפגש עם הציבור מהמקומות בהם אנו הולכים והבאת רוח ארגון נכי צה"ל לידיעתם וכמובן קבוצה שתומכת ונתמכת על ידי כל אחד מחבריה זה בזה.


פורומים

פורום צעירים

ארגון נכי צה"ל רואה חשיבות רבה להתאים את פעילויות לחבריו בכל הגילאים לפיכך הוקם מערך של רכזות צעירים אשר עוסקות בליווי, הכוונה וגיבוש פעילויות לנכי צה"ל בשנות העשרים והשלושים לחייהם. תחום הצעירים הוא התוסס ביותר בארגון ומשלב טיולים מאתגרים בישראל, משלחות לחו"ל, מופעים, הופעות, ערבי גיבוש, סדנאות ופעילויות רבות ומגוונות נוספות. רכזות הצעירים בבתי הלוחם נמצאות בקשר רציף והדוק עם החברים ודלתותיהן פתוחות לרווחה בכל יום ולכל עניין.

פורום תעסוקה

תעסוקת נכים היא משימה לא פשוטה איתה מתמודדים בלשכות התעסוקה בכלל ובמשהב"ט בפרט. מחוזות הארגון מנסים לקדם תעסוקה בקרב החברים שמשהב"ט לא מחויב להם עקב שיקומם בעבר. בנוסף לקשר שיש למחוזות עם מקומות עבודה וחברות כוח אדם, נעשה ניסיון לאגד משאבים ממוסדות שונים, על מנת לשפר את השירות שניתן לחברים במציאת מקום עבודה.