דלג לתוכן
תפריט

בראש החדשות

ביקור משותף של מפקדת זרוע יבשה ואגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בבית הלוחם ת"א

24/5/2018

בין האיומים בצפון להפרות הסדר בדרום נערך בבית הלוחם ת"א ביקור משותף של מפקדת זרוע יבשה בראשות אלוף קובי ברק ובכירי המטה שלו, יחד עם אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בראשות האלוף איציק תורג'מן.

מאה נכי צה"ל זכו לקבל קלנועית תרומת ד"ר מרים ומר שדלסון אדלסון

18/5/2018

יו"ר הידידים של פצועי צה"ל, האלוף (מיל') אליעזר שקדי, הודה לזוג אדלסון על תרומתם ובכך שהפכו לחלק בלתי נפרד ממשפחת נכי צה"ל. באירוע המרגש שנערך בבית הלוחם תל אביב

נועם גרשוני השיא משואה: "שווה להקריב למען המדינה שלנו"

18/4/2018

"אני נועם בן פנינה ומשה גרשוני, משיא משואה זו לכבוד חבריי וחברותי הגיבורים, נכי צה"ל אשר נתנו מגופם ומנפשם למען המדינה"

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה

18/4/2018

ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, מרכינים יו"ר ארגון נכי צה"ל, יושבי ראש מחוזות הארגון, הנהלת הארגון וכלל העובדים, את ראשם לזכרם של בננו ובנותינו אשר נפלו במשימה החשובה ביותר – ההגנה על ביטחון המדינה

בית המשפט: טענות ארגון נכי צה"ל חייבות להשמע

7/3/2018

השבוע נערך בבית המשפט המחוזי בתל-אביב יפו דיון רב משתתפים שעניינו מכרז למתן שירותי ליווי רפואי איכותי לנכי צה"ל שפרסם משרד הביטחון לפני מספר חודשים וזאת לאחר שהוחלט לפני כ-3 שנים, בעקבות עתירות ארגון נכי צה"ל, לשנות את הוראותיו.

הגשת מועמדות לקבלת קלנועית 2018

7/3/2018

זו השנה השניה בה מתקבלת באגודת הידידים בישראל תרומה מיוחדת של קלנועיות המיועדות לחלוקה לחברי הארגון, העומדים בקריטריונים שנקבעו ואושרו בזמנו על ידי הועד הארצי. השנה התקבלו כמאה קלנועיות מדגם GOGO, המיועדות לחברי הארגון, העומדים בקריטריונים .

משולחן ההנהלה

בסתיו 1949, עת הקמתו של "ארגון נכי מלחמת השחרור", איש לא ידע ולא שיער עד כמה הגוף החדש שמשימתו הינה שיפור תנאי האשפוז של מאות פצועי צה"ל בבית החולים תל השומר, יהפוך במהרה לארגון נכי צה"ל וחשיבותו למדינה ולחברה תהינה למרכזית, חשובה ומשמעותית ביותר. מאז ועד היום, לא פסקה לרגע משימת ההגנה על בטחונה של המדינה. הדורות התחלפו, גם האיומים קיבלו פנים חדשות, אך אותה הקרבה, אומץ לב, רעות ואמונה בצדקת הדרך, מלווים אותנו עד היום. לצערי, בדרך ישנם נפגעים רבים אשר נושאים את הצלקות על גופם ובנפשם שנים על גבי שנים, כאילו הזמן עצר מלכת.

ארגון נכי צה"ל, שההיסטוריה של המדינה שזורה עמוק בנימיו, חרט על דגלו לפרוע את החוב המוסרי והערכי של המדינה והחברה כלפי אלה אשר נפגעו בעת שירותם, יהיו אשר יהיו הנסיבות. אנו לא קובעים את הקריטריונים ולא מחליטים מי זכאי ומי לא. אנחנו, בפשטות, נמצאים כאן עבורם. השירות הצבאי נמשך שלוש שנים, אבל רשת הביטחון של ארגון נכי צה"ל היא לכל החיים משימתנו היא לדאוג כי הגיבורים של אתמול, שהם גם הגיבורים של היום, ימשיכו להיות גם הגיבורים של מחר. קרא עוד >>>

גולשים יקרים, מאז הקמתו, פועל ארגון נכי צה"ל לשיפור זכויות הנכים בתחומים השונים, מלווה אותם בהליך השיקום ומעניק לחבריו, את המעטפת השיקומית הטובה ביותר שניתן.
הארגון פועל באמצעות המחוזות אשר משמשות כמרכזי קבלת קהל, העברת ידע, סיוע והכוונה לחברים וכן באמצעות בתי הלוחם אשר ייעודם להעניק מענה לצרכי כל החברים הבאים בשעריהם. בתי הלוחם נבנים מתוך ראיה רחבה המותאמת לכל הבאים בשעריהם, כך גם הציוד המתקדם, המתקנים המשוכללים ולא פחות מכך ההון האנושי המצוין שלנו. על מנת שהמענה יהיה מלא ככל שניתן, הקמנו אתר אינטרנט משודרג, יעיל נגיש וידידותי. כך נוכל להעביר, בכל עת, את כלל המידע הנחוץ לנכי צה"ל, לבני משפחותיהם ולאזרחי ישראל.

הקשר האישי עם נכי צה"ל מתבצע באופן תכוף באמצעות יושבי ראש המחוזות, עוזריהם, אנשי בתי הלוחם המסורים ודלתותינו תמיד פתוחות בפניכם. בראייתי, מהווה אתר האינטרנט, כמו גם עמוד הפייסבוק של הארגון, נדבך נוסף וחשוב בקשר זה. בעידן בו אנו חיים, ניתן לגשר על זמן ומרחק באמצעות הטכנולוגיה ובכך לקצר וליעל הליכים. אני רואה באתר האינטרנט של הארגון זירה חשובה ונוספת באמצעותה נוכל להעמיק את הקשר ולחזק אותו.
קרא עוד >>>מסעות שנתיים

מסע האופניים השנתי - נעים על גלגלים

ארגון נכי צה"ל בשיתוף מועצה אזורית אשכול שמחים להזמינכם כבכול שנה למסע האופניים השנתי בכבישי האזור. מסע אופניים על כבישים באזור חבל הבשור מסע אופניים שבא לציין את הקשר והאחדות בין כל סוגי הרוכבים מכל סוגי הקהילות יחד עם המגבלה בקהילה אופניים ככלי תחבורה המקשר ומגשר בין אנשים. בואו והצטרפו אלינו למסע האופניים המראה את הקשר ההדוק הזה

מסעות מורשת

המסעות מיועדים לנכי צה"ל ובני משפחתם, לוחמים בעבר ובהווה ובני משפחתם, ולכל אוהבי ארץ ישראל. המסעות אינם טיול אלא שילוב של הכרת הארץ ומורשת הקרב בעיקר של נכי צה"ל מפגש עם הציבור מהמקומות בהם אנו הולכים והבאת רוח ארגון נכי צה"ל לידיעתם וכמובן קבוצה שתומכת ונתמכת על ידי כל אחד מחבריה זה בזה.


פורומים

פורום צעירים

ארגון נכי צה"ל רואה חשיבות רבה להתאים את פעילויות לחבריו בכל הגילאים לפיכך הוקם מערך של רכזות צעירים אשר עוסקות בליווי, הכוונה וגיבוש פעילויות לנכי צה"ל בשנות העשרים והשלושים לחייהם. תחום הצעירים הוא התוסס ביותר בארגון ומשלב טיולים מאתגרים בישראל, משלחות לחו"ל, מופעים, הופעות, ערבי גיבוש, סדנאות ופעילויות רבות ומגוונות נוספות. רכזות הצעירים בבתי הלוחם נמצאות בקשר רציף והדוק עם החברים ודלתותיהן פתוחות לרווחה בכל יום ולכל עניין.

פורום תעסוקה

תעסוקת נכים היא משימה לא פשוטה איתה מתמודדים בלשכות התעסוקה בכלל ובמשהב"ט בפרט. מחוזות הארגון מנסים לקדם תעסוקה בקרב החברים שמשהב"ט לא מחויב להם עקב שיקומם בעבר. בנוסף לקשר שיש למחוזות עם מקומות עבודה וחברות כוח אדם, נעשה ניסיון לאגד משאבים ממוסדות שונים, על מנת לשפר את השירות שניתן לחברים במציאת מקום עבודה.